Čtenářský klub

Pokud vzejde ze strany žáků a jejich rodičů zájem, budou mít od 5. 10. 2023 žáci, kteří rádi čtou, opět možnost navštěvovat ČTENÁŘSKÝ KLUB.

Do ČtK mohou přicházet žáci 1. stupně, ale nově i žáci 2. stupně, kteří zrovna nemají výuku (klidně i na půl hodiny nebo jednou za 14 dní – dle rozvrhu).

Jak takový ČTENÁŘSKÝ KLUB probíhá?

Často se nejprve sejdeme v tzv. „komunitním kruhu“ – zkrátka si na koberci sedneme do kroužku a povídáme si.

Témata máme různá – co nás na čtení baví, jaký je náš oblíbený literární žánr, jaké nové knihy jsme objevili… Kromě povídání si také sdělujeme své zkušenosti, zážitky, vzájemně si představujeme právě čtené knihy, doporučujeme si je a získáváme tipy na dobré knížky.

No a pak v ČtK samozřejmě ČTEME – téměř hodinu máme na to, abychom si v klidu a pohodě četli knížku, kterou jsme si přinesli. Můžeme si k tomu sednout/lehnout kdekoli, kde je to bezpečné a je nám to příjemné.

Podle postřehů dětí je samostatné čtení právě to, co je na ČtK nejvíce baví – někteří již doma nemají na čtení tolik času, kolik by chtěli (dělají úkoly, cvičí na nástroje, mají další povinnosti…). Doma je také více rušivých vlivů, které jim klidné čtení nedopřejí (sourozenci, zvířátka, ale také třeba telefony a tablety, které pozornost odvádějí jinam…).

Během schůzek ČtK si také můžeme sdělit tipy na knihy, které by se nám mohly hodit do Čtenářské výzvy, seznámit se s různými „čtenářskými weby„, na kterých svůj zájem o knížky můžeme sdílet s podobně laděnými lidmi.

Tak neváhejte a přijďte si číst 🙂 Hlásit se můžete u paní učitelky Musilové (nebo emailem musilova@zschuchelna.cz)

ČTENÍ ZDAR!