DĚNÍ V MATEŘSKÉ ŠKOLE

INFORMACE PRO NOVĚ NASTUPUJÍCÍ DĚTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2020/2021

Vážení rodiče, vzhledem ke stále trvajícím zvýšeným hygienickým opatřením Vám sděluji důležité informace týkající se nástupu Vašeho dítěte do MŠ takto (osobní informační schůzka proběhne v 1. zářijovém týdnu).

Zahájení školního roku pro děti, které nově nastoupí ve školním roce 2020/2021: úterý 1. září 2020 od 6:45 do 8:30 hodin (třída Koťata)

Stravu si nahlaste nejpozději den předem na tel. číslo 553 650 156 (můžete i na záznamník).

Potřebné věci v MŠ: (prosíme, podepište všechny věci, alespoň iniciály dítěte)

• papuče do třídy
  • převlečení do třídy + náhradní převlečení včetně spodního prádla
  • pyžamo
  • oblečení na zahradu (mikina, bunda, tepláky, čepice, kšiltovka, tenisky – dle aktuálního počasí)
  • kartáček na zuby, zubní pastu, hřeben
  • balení papírových kapesníků

Ostatní informace k novému školnímu roku budou připraveny na našich webových stránkách v INFORMAČNÍM LISTU!!!

NABÍDKA PRO RODIČE

Vážení rodiče, jazykové centrum Art of Language již po sedmé pořádá Anglicko-český příměstský tábor. V případě zájmu informace najdete na www.artoflanguage.cz nebo na e-mail: info@artoflanguage.cz, tel. 739 706 399.

Již nyní se těšíme na vaše děti!!

Tým Artu

INFORMACE K PLATBÁM K PLATBÁM ÚPLATY ZA PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření a na základě rozhodnutí zřizovatele bude provoz mateřské školy obnoven dne 20. 5. 2020 za těchto podmínek:

1. Zákonný zástupce je povinen přihlásit dítě k docházce do 18. 5. 2020 (e- mailem) na mskolka.chuchelna@volny.cz (pozdější přihlášení není možné z důvodu míchání dětských skupin).
  2. Zákonný zástupce je rovněž povinen vyplnit „Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění“. Formulář lze vyzvednout u účetní školy denně v době od 8 – 15 hodin, nebo ke stažení zde. Podepsané prohlášení je možno zaslat (e- mailem) na mskolka.chuchelna@volny.cz, nebo jej odevzdat v den nástupu dítěte do MŠ.
  3. Doprovázející osoba má povinnost pohybovat se v prostorách MŠ vždy v roušce, a to pouze na nezbytně nutnou dobu (předání, vyzvednutí dítěte).
  4. Provozní a hygienické opatření mateřských škol v období do konce školního roku 2019/2020 naleznete zde.
  5. V průběhu vzdělávání dítěte v MŠ bude stravování zajištěno.

Fotografie z domácího tvoření našich dětí:

Celou FOTOGALERII mateřské školy naleznete zde:

BŘEZEN v MŠ:  Z důvodu celosvětové epidemie byly plánované akce zrušeny.

• Jarní tvořivá dílnička s rodiči a CVČ Kravaře. V pondělí 16. 3. 2020 ve 14:45 hodin zveme rodiče dětí třídy ,,Koťata“ na jarně – velikonoční tvoření do MŠ.
  • Ve středu 18. 3. 2020 v 15: 00 hodin proběhne ve třídě ,,Medvíďata“ ukázka výchovně vzdělávací činnosti Odpoledne u Medvíďat.
  • BŘEZEN – měsíc knihy ,,ČTEME DĚTEM“ – předčítání rodičů a prarodičů v MŠ (zájemci si mohou nahlásit den a čas na rezervační papír v šatně třídy Medvíďata).
  • BŘEZEN – měsíc knihy – Návštěva místní knihovny aneb výchova malého čtenáře proběhne ve čtvrtek 26. 3. 2020 v dopoledních hodinách. Akce je určena pro obě třídy MŠ.
  • Návštěva předškoláků v družině – termín bude upřesněn na nástěnce třídy Medvíďata.
  • Předjaří – tématická vycházka dětí třídy Medvíďata k rybníkům do Resty v dopoledním programu. Termín a bližší informace budou vyvěšeny na nástěnce třídy Medvíďata.

ÚNOR v MŠ

• 11. 2. 2020 v 16.00 hod se uskuteční SCHŮZKA SE ZÁKONNÝMI ZÁSTUPCI DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU. Schůzka je ve spolupráci s pedagogy ze Základní školy, a na programu je školní připravenost a školní zralost dětí.
  • Od 17. 2. do 21. 2. 2020 se přihlášené děti zúčastní lyžařského výcviku ve SKI Areálu Vaňkův kopec. (Bližší informace na webových stránkách www.vankuvkopec.cz v sekci ,,dětské kurzy“)
  • 19. 2. 2020 v 10.30 hod navštíví děti ,,Loutkové divadlo“
  • 20. 20. 2020 od 9.00 hod proběhne ve spolupráci s MAS Hlučínsko v rámci programu MAP II akce ,,Malý mulař“, kde bude dětem přiblížena práce řemeslníků.
  • 25. 2. 2020 v rámci dopoledního programu bude pro děti připraven ,,Veselý den v maskách“. Dětem připravte veselou masku, ve které děti stráví celé dopoledne.
  • 27. 2. 2020 od 9.00 hod proběhne akce ,,Život má mnoho podob“, která je opět ve spolupráci s MAS Hlučínsko. Cílem této akce je přiblížit dětem život osob s handicapem a postižením.