Obrázek školy

Čtenářská výzva 22/23

ČTENÁŘSKÁ VÝZVA je tady s námi již PĚT LET!!!

A jaký bude letošní ročník 2022/2023? Výroční 🙂

 

Nejprve si shrňme, o co ve ČV jde:

Čtenářská výzva je aktivita, při které se snažíš najít a přečíst 10 knih, které splňují vyhlášené body čtenářské výzvy. Je to dobrovolná a čestná aktivita!!!

Knížky si vybíráš sám podle svého zájmu, chuti, čtenářských dovedností… Tvým úkolem je však vybranou knihu si skutečně v tomto školním roce přečíst (lze započítat i knihy čtené o letních prázdninách).

Aktivita je zaměřena na čest a poctivost každého čtenáře a na Tvou snahu o splnění výzvy pro vlastní dobrý pocit 🙂

Úspěšné plnitele ČTENÁŘSKÉ VÝZVY však drobná odměna samozřejmě nemine…

 

Za každý splněný bod ČV dostaneš 

malou jedničku z češtiny do eŽK 🙂

 

I letos otevíráme kategorii EXTERNISTŮ z řad rodičů či již vyšlých žáků! Pokud Vás láká se výzvy zúčastnit, kontaktujte mě na e-mailové adrese musilova@zschuchelna.cz nebo osobně 🙂

Samozřejmě se mohou ve své speciální kategorii zapojit i PRVŇÁČCI S RODIČI (prarodiči) společným čtením knížek – třeba na dobrou noc 🙂 Pro přihlášení do ČV i pro zapisování knih k bodům ČV mě pak také kontaktujte na výše uvedeném emailu nebo prostřednictvím eŽK.

Jak ČV funguje? Jaká jsou pravidla?

A jaké jsou letošní body výroční Čtenářské výzvy???

 

 

Tak do toho, přihlaste se u paní uč. Musilové a přijďte si co nejdříve zapsat první knížku/knížky,

abyste mohli mít svou kartičku již brzy na nástěnce 🙂

Přikládám novinku:

Zde si můžete stáhnout prázdný „Záznamový list čtenáře“ (podobný mám u sebe s Vaším jménem), abyste si jej mohli doma vytisknout a knížky si do něj zaznamenávat – pro Váš přehled, co už máte a co zbývá 🙂

Máme prvního plnitele Čtenářské výzvy 2022/2023!!!

19. 9. splnil celou čtenářskou výzvu Richard Marzoll z 8. ročníku! Gratuluji 🙂 Ríšu následovaly Valerie Olejáková a Markéta Musilová z 6. ročníku 🙂

 

V čase předvánočním – 19. 12. 2022 – má Čtenářskou výzvu 2022/2023 splněnou 5 čtenářů!!! Další jsou na dobré cestě. Stále je však spousta těch, kteří se přihlásili, ale ještě si nepřišli zapsat žádnou knížku… No a právě nyní se Vám otevírá prostor, jak s tím pohnout – zalezte si do tepla s hrnečkem něčeho dobrého a talířkem cukroví a dejte se do čtení 🙂

 

Na prahu Velikonoc – 5. 4. 2023 – je situace následovná: počet splněných čtenářských výzev je 12!!! Včetně zástupce kategorie „Externistů“ – emeritní paní učitelky Renaty Řádkové! Blahopřeji všem plnitelům a od všech ostatních čtenářů očekávám další zápisy knih – a připomínám – pokud má kdokoli z dosud nezapsaných zájem, může se i nyní kdykoli přihlásit 🙂

 

31. 5. 2023 – počet splněných čtenářských výzev je 15. Kdo se ještě přidá?

Uzávěrka letošního 5. ročníku Čtenářské výzvy 2022/2023 je v pátek 23. 6. 2023!!!

 

UZAVŘENO!!!

Čtenářská výzva 2022/2023 byla uzavřena 23. 6. 2023.

Letos se do výzvy přihlásilo 64 zájemců, jen 37 jmen pak však viselo na nástěnce – ti si přišli zapsat alespoň 1 knihu. 27 z nás dokázalo splnit více než polovinu bodů ČV (5 žáků bylo odměněno stylovou citátovou záložkou) – a celých 22 čtenářů se stalo úspěšnými plniteli 5. ročníku ČV. Vysloužili si školní záložku (tištěnou na naší školní 3D tiskárně panem učitelem Musilou) a poukázku do Knihcentra, kterou věnoval Spolek rodičů.

Seznam všech úspěšných plnitelů ČV si můžete prohlédnout zde.

 

Přeji všem čtenářům i nečtenářům krásné léto

a již nyní se můžete těšit na další ročník Čtenářské výzvy 🙂