Obrázek školy

NÁVOD na vypracovávání domácích úkolů přes eŽK!!!

Vážení rodiče i milí žáci! Elektronickou žákovskou knížku používáme již druhým rokem. Nastalá situace nás opět posouvá v jejím využívání a ukazuje nám její další možnosti!

Musíme se to však naučit – Vy i my učitelé. Z toho důvodu je pro Vás vypracován následující „komiksový“ návod – snad Vám pomůže v plnění úkolů během současného nouzového stavu 🙂

Než začnete studovat, jak na to, upozorňuji, že vše se odehrává JEDINĚ A POUZE přes WEBOVÉ ROZHRANÍ eŽK, NE PŘES MOBILNÍ APLIKACI!!! To znamená, že úkoly řešte přes počítač anebo klidně i přes telefon nebo tablet, ale otevřete si www.skolaonline.cz nebo https://portal.dmsoftware.cz ve webovém prohlížeči Vašeho telefonu (google, safari…).

V mobilní aplikaci se Vám totiž úkoly sice zobrazí (ovšem bez případných příloh, které mohou učitelé přikládat), ale hlavně – úkoly přes aplikaci nelze řešit a odevzdávat!!!

 

Takže si spusťte počítač a jdeme na to!

Otázka č. 1 – Kde vlastně úkoly najdu?

 

Otázka č. 2 – Jak vidí ŽÁK, kolik má vlastně úkolů?

 

Otázka č. 3 – Co mám jako ŽÁK vlastně za úkol?

 

Otázka č. 4 – Jak se jako ŽÁK můžu pustit do plnění úkolu?

Upozorňuji – pokud přikládáte jako přílohu FOTKU, používejte prosím formát .jpg

 

Otázka č. 5 – Mám jako ŽÁK hotovo a odesláno – co teď?

Otázka č. 6 – Jsem RODIČ – co vidím já? Co všechno má mé dítě za úkol?

 

Otázka č. 7 – Jsem RODIČ – jaké je zadání úkolu?

 

Otázka č. 8 – Jak jako RODIČ úkol zkontroluji?

 

Otázka č. 9 – Jak jako RODIČ uvidím hodnocení úkolu?

Otázka č. 10 – Co to znamená, pokud se u úkolu zobrazí „vráceno“?

Tak co? Už je nám to jasnější? V případě dotazů či připomínek se prosím obracejte na email musilova@zschuchelna.cz – budu snažit co nejrychleji odpovědět. Pokud máte problémy s přihlášením k Vašemu účtu (zapomněli jste heslo nebo účet nemáte jako rodiče nebo žák zatím vůbec zřízen), obraťte se na mne také – obratem vyřešíme.

<< Zpět