Obrázek školy

DUDEKšou k pololetnímu vysvědčení

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 dostali žáci naší školy nejen plody své půlroční práce ve formě vysvědčení, ale také (za odměnu) příležitost zažít DUDEKšou – vystoupení ilustrátora dětských knih, pana Adolfa Dudka.

Žáci 1. – 4. třídy zhlédli program Malování pro děti, při kterém se přesvědčili, že pokud umí nakreslit čtyři základní geometrické tvary – kruh, čtverec, obdélník a trojúhelník – nic jim nebrání v tom, aby nakreslili téměř cokoli! Seznámili se také s různými technikami kreslení a malování a především se výborně bavili. Pan Dudek jim také v závěru programu poskytl autogramiádu.

Žáci 5. až 9. ročníku si pak prošli svou variantou vystoupení pod názvem „Nehulíme, kreslíme“, ve které se dověděli mnoho důležitých poznatků o tom, jak se dá jednoduše a efektivně nakreslit leccos – 4 obrázky si také pod vedením pana Dudka sami nakreslili.

DUDEKšou byla opravdu ŠOU – všichni od 1. do 9. třídy, včetně přítomných učitelů, se výborně bavili 🙂

<< Zpět