Obrázek školy

Znáš svůj kraj

V pátek 12. 11. 2021 se žáci naší školy zúčastnili soutěže Znáš svůj kraj, který uspořádala Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství AHOL v Ostravě, pod záštitou města Ostravy a společnosti Moravian-Silesian Tourism.

Naši školu reprezentoval tým deváťáků ve složení: Lea Černá, Eliška Harazimová, Emily Kaštovská, Jan Krakovka, Ondřej Nábělek a Kristýna Štefková.

Jednotlivá družstva plnila úkoly na pěti stanovištích:

  1. Zeměpisný kvíz zaměřený na cestovní ruch Moravskoslezského kraje – kvíz obsahoval 30 otázek týkajících se zeměpisu a cestovního ruchu na území našeho kraje.
  2. Zpracování školního výletu prostřednictvím prezentace v PowerPointu – tuto prezentaci si jednotlivá družstva připravila společně ve škole. Náš tým si připravil dvoudenní cyklovýlet s návštěvou památek na Opavsku a měl se svou prezentací velký úspěch.
  3. Poznávání historických objektů a lokalit na území Ostravy – soutěžící museli nejprve složit puzzle s památkami a objekty Ostravy a tyto lokality museli následně pojmenovat.
  4. Významné osobnosti Moravskoslezského kraje – družstva obdržela indicie, s pomocí
    kterých musela poznat, o jakou významnou osobu našeho kraje se jedná.
  5. Na posledním stanovišti žáci poznávali krajové speciality a s pomocí žáků ze školy AHOL si opravdovým barmanským vybavením namíchali svůj drink.

I přesto, že se naši deváťáci neumístili na stupních vítězů, celou soutěž si moc užili a zaslouží si pochvalu za velké nasazení a reprezentaci naší školy! Díky celému týmu!

Alena Němcová

<< Zpět