Školní výlet do Kroměříže – 1. stupeň

V úterý 2. 6. 2015 se naši žáci 1. stupně spolu s učitelkami Evou Neubertovou, Martinou Jakšovou, Vladěnou Horákovou, Dagmar Meleckou a Helenou Musilovou vydali na školní výlet do Kroměříže.

Vyrazili jsme v 7.30 od budovy ZŠ a absolvovali první část náročné cesty autobusem. Již od rána bylo velmi teplo, což právě nepřispívalo k pohodlnému cestování, ale s pomocí kytary a zpěvu písniček jsme si zlepšovali náladu a krátili čekání na to, až dorazíme na místo.

Do Kroměříže jsme přijeli po 10. hodině a brzy nato jsme se dostali do areálu podzámecké zahrady. Nadchla nás krása a pestrost rostlin i domácích zvířat, která jsou zde chována v jakési „mini ZOO“.

Po svačince jsme se vydali na zámek, kde jsme v jeho suterénních prostorách zhlédli pohádku „O čarodějnici Xsíxsáře“. Poté nás slečna průvodkyně provedla několika reprezentačními sály zámku a mohli jsme tak na vlastní oči vidět místnosti, ve kterých se natáčela mimo jiné pohádka Peklo s princeznou. Na nádvoří zámku jsme si pak měli možnost zakoupit dárkové předměty a poobědvali jsme (převážně řízky od maminek 🙂 ).

Dále jsme se přesunuli na kroměřížské náměstí a navštvívili zrcadlové bludiště. Tato atrakce děti velmi zaujala a pobavila. Mohly si projít velkým i menším zrcadlovým bludištěm, ale také dětským bludištěm, nahlédnout do dvou kaleidoskopů a pobavit se u oblíbených křivých zrcadel.

Cestou do Květných zahrad jsme se pak zastavili na zmrzlinu, která nám opravdu přišla vhod. V Květných zahradách jsme si prošli kolonádu, přírodní bludiště a prohlédi jsme si centrální pavilon – Rotundu i skleníky. Nebýt úrazu, který se stal jednomu z našich žáků (který však byl v incidentu naprosto nevinně, neboť mu spadla na nohu zcela nezajištěná kameninová mísa), proběhl by tento školní výlet v naprosté pohodě a dle předpokládaného časového rozvrhu. Řešení všech nezbytností okolo úrazu nám však způsobilo dosti velké zpoždění, takže jsme z výletu přijeli až před 21. hodinou.

Děti se však vrátily z výletu nadšené, plné zážitků a vzpomínek.