Školní výlet 5. ročníku

Ve středu 22. 6. 2016 se žáci 5. třídy společně s učitelkami Michaelou Ištvánovou a Romanou Peterkovou vydali na školní výlet do Ostravy.

Čekala nás cesta linkovým autobusem z Chuchelné do Sadu Boženy Němcové v Ostravě. Odtud jsme se vydali do Komenského sadů, kde jsme si prohlédli Památník Rudé armády a dále jsme pokračovali parkem až na Černou louku do Miniuni světa miniatur. Mohli jsme na vlastní oči vidět v menším provedení Eiffelovu věž, Big Ben, Staroměstský orloj, Sedm divů světa a mnoho dalších významných světových staveb. Kromě toho si žáci vyzkoušeli „dobývání hradu“, což představovalo střílení molitanovými míčky z děla v prostorách představujících hrad.

Dále jsme se přesunuli na Slezskoostravský hrad, v jehož prostorách byl pro nás připraven program s názvem „cesta k výchově šlechtice“. Hned v úvodu jsme se dozvěděli několik informací o historii hradu a seznámili jsme se s příběhem o Xaveru Zahozenci, který nás provázel celým putováním. Abychom si uměli lépe představit, jak to probíhalo, byli vybráni dva žáci, kteří se stali šlechtici, a to Nikola Gvoždíková a Adam Meinhard. Některá místa si mohli žáci zkusit na vlastní kůži, například některý ze způsobů mučení, střelbu z luku nebo hru, kdy jsme museli projít územím čaroděje bez pohybu. Během programu jsme také navštívili zajímavé prostory, mezi které patřily mučírna, obřadní síň, dřevořezby, čertí škola a mnoho dalších.

Z hradu nás čekal krátký přesun pěšky a poté (pro některé poprvé) cesta tramvají do Sadu Boženy Němcové, kde jsme nastoupili do autobusu, který nás zavezl až domů.