Obrázek školy

Housenky, kukly a motýli v 1. třídě

S dětmi 1. ročníku jsme si vyzkoušeli zajímavý experiment.

Po objednání k nám poštou ve dvou krabičkách doputovalo 8 housenek. Bylo to v pátek a tehdy byly asi necelé 2 cm dlouhé. K našemu velikému překvapení byly v pondělí dvojnásobné! Netrvalo jim to dlouho a začaly se zakuklovat. Necelý týden s námi strávily v podobě kukel, ve kterých se mezitím odehrávala jedna z nejtajemnějších proměn – z chlupaté housenky na krásného barevného motýla!!!

A pak se nám již začali klubat motýlci – krásně vybarvené babočky bodlákové! Bohužel se přeměna podařila jen sedmi motýlkům z osmi (jednomu z motýlů se nepodařilo dostat z kukly), ale i tak to v přírodě chodí…

Několik dní s námi pobyli ve třídě, nechali se krmit ovocem a cukrovou vodou, snad se od nás i něčemu naučili 🙂 – a pak jsme je vypustili do světa! Přejeme jim krásný a svobodný život 🙂

 

<< Zpět