Obrázek školy

Cvičení se Šárkou Kašpárkovou

Říká vám něco jméno Šárka Kašpárková? Pokud ne, rodiče, tetičky a babičky ví, o kom mluvím. Po sportovním dni, který se uskutečnil 27. února 2020 na ZŠ v Chuchelné, může celá škola hrdě říct: „Potkali jsme se osobně se Šárkou Kašpárkovou.“

Paní Kašpárková je velmi úspěšná sportovkyně. Věnovala se atletice, kde sbírala jednu medaili za druhou a nyní se aktivně věnuje basketbalu.

Proč vlastně paní Šárka Kašpárková do naší tělocvičny přijela? Naše škola se přihlásila do projektu OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů), který je zaměřený na zvýšení pohybové aktivity dětí.

Disciplíny byly vybrány tak, aby rozvíjely celkovou fyzickou zdatnost, obratnost, koordinaci a sílu. Jsou to:

  • hluboký předklon
  • zkrácené sedy lehy
  • postoj čápa
  • skok z místa
  • hod basketbalovým míčem

Na setkání jsme se dozvěděli, jak máme trénovat, byla nám vysvětlena pravidla a také předvedeny jednotlivé disciplíny. Teď už je to jen na nás…

Mgr. Martin Nevřela

<< Zpět