Obrázek školy

Brick Game a Bridge Builder Game

Ve středu 11. prosince 2019 se na Střední průmyslové škole stavební v  Opavě uskutečnilo klání školních týmů v soutěžích se stavební tématikou. Do soutěží se za naši školu přihlásily dva pětičlenné týmy složené z žáků 8. a 9. ročníku. Konkurence byla veliká, neboť v každé soutěži se utkalo 20 týmů.

Téma letošního ročníku soutěže „Bricks Game“ bylo 50 let od přistání na Měsíci. Každé družstvo mělo k dispozici kostky CHEVA. Úkolem týmů bylo postavit z kostek model budovy na Měsíci. K umocnění dojmu mohly týmy použít dekoraci, kterou si samy předem vyrobily a přinesly. Hodnotila se architektura, vzhled stavby a nápaditost. 

V soutěži  „Bridge Builder Game“ znělo zadání: “Most musí překlenout mezeru o délce 60 cm mezi dvěma stoly a nesmí být ke stolu připevněn.” Každé družstvo mělo k dispozici dostatečné množství dřevěných špejlí, 6 metrů provázku, tavnou lepicí pistoli vč. náplní, nůžky a metr. Hodnotícím kritériem bylo (kromě těch již uvedených) také to, že na mostě musí být realizována cesta o minimální šířce 4 cm. 

Jednotlivé mosty byly zváženy a podrobeny zátěžové zkoušce, při které bylo měřeno maximální zatížení, které most snesl až do své demolice. Vypočítával se poměr: maximální zatížení / váha mostu. Mosty s nejvyšším poměrem zvítězily. 

Naše týmy se s plným nasazením vrhly do soutěžního klání, ve kterém nakonec v soutěži “Brick Game” obsadily z 20 týmů 9. místo a v soutěži “Bridge Builder Game” z 20 týmů 13. příčku.

Všem soutěžícím děkujeme za aktivní účast a reprezentaci naší školy a pořadatelům za uspořádání těchto bezvadných soutěží.

<< Zpět