Obrázek školy

17.06.2026 – Škola v přírodě – DEN TŘETÍ

Dnešní den je poznamenán proměnlivým horským počasím – od rána si sluníčko s deštěm hraje na honěnou. Ale to nám rozhodně nezabrání v zábavě i poznávání světa okolo nás!

Po další výborné snídani jsme popřáli dnešnímu oslavenci – Kryštofovi – a pak jsme si užili další kolo her a soutěží. Po svačince jsme všichni vyrazili do lesa – mladší skupinka tentokrát zkoumala lesní obyvatele a starší se brouzdali potokem.

Po obědě následoval tzv. „odpolední klid“ (ano, ty uvozovky jsou tam schválně :-), a protože na jeho konci v dnešní meteorologické soutěži zrovna vyhrával déšť, zůstali jsme na první část odpoledního programu uvnitř a navštívili jsme francouzskou restauraci / kreslili příšeru inspirovanou naší fantazií.

Přestože k večeru vyhrálo soutěž sluníčko a udělalo se pěkně, původně plánované posezení u ohně se nekonalo, neboť lavičky u ohniště byly velmi zmáčené. Večerní program jsme si tedy užili v klubovnách.

Starší skupinu ovšem ještě později (po setmění) čekal úžasný program – přátelské setkání se Strážcem noci – s tmou, které se nemusíme bát. Pak už byl opravdu nejvyšší čas zalézt do pelíšků…

<< Zpět