Obrázek školy

Ovoce do škol

Naše škola se účastní projektu Ovoce do škol, v rámci kterého je dětem 1. – 5. ročníků dodáváno zdarma čerstvé ovoce, zelenina či 100% džusy. Projekt Ovoce do škol probíhá v České republice již čtvrtým rokem ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem zemědělství.  Za provádění projektu je zodpovědný Státní zemědělský intervenční fond, Oddělení pro cukr, ovoce a zeleninu, Ve Smečkách 33, Praha 1.  V tomto školním roce se projektu účastní více než 416 tisíc dětí, což je 92 % všech dětí na prvním stupni. Cílem projektu je vytvářet lepší stravovací návyky u dětí, bojovat proti narůstající dětské obezitě a podporovat zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny u dětí.
V rámci projektu vznikly internetové stránky (http://www.ovocedoskol.szif.cz) , kde můžete nalézt zajímavé informace nejen pro školy (schválení dodavatelé, dodávané produkty, informativní
příručka pro školy), ale také informace pro rodiče, děti a dodavatele.

<< Zpět