Obrázek školy

10.06.2026 – Soutěž „Stavím, stavíš, stavíme“ – Merkur

Již tradičně se na začátku června konala na Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě soutěž ve stavění z konstrukční stavebnice Merkur soutěž s názvem “Stavím, stavíš, stavíme“. 

Soutěž je určená žákům 8. tříd, proto se žáci 8.A a 8.B v posledních týdnech připravovali na tuto soutěž v praktických činnostech. Z žáků pak byli vybráni tři zástupci, kteří reprezentovali naši školu na soutěži.

Letošními soutěžními modely byly dva dopravní prostředky – a to dodávka a vysokozdvižný vozík. Úkolem bylo v zadaném čase postavit podle konstrukčního návodu oba tyto modely tak, aby model odpovídal přesně technické dokumentaci. Hodnotila se úplnost a kvalita provedení. Rozhodujícím faktorem byl také čas, který ve finále sehrál významnou roli v závěrečném hodnocení.

Přestože se naši soutěžící neumístili na prvních třech místech, odjížděli domů s dobrým pocitem obsazeného 7. místa z 20 soutěžících, což je velmi pěkný výsledek.

Domů jsme si také dovezli dar sponzora soutěže, firmy Ostroj: novou konstrukční stavebnici Merkur, kterou budeme používat k výuce v praktických činnostech a technických praktikách.

Soutěžícím děkuji za reprezentaci a účast v soutěži.

Jaromír Musila

<< Zpět