Obrázek školy

Čtenářský klub pro žáky 1. stupně ZŠ

Od 6. 10. 2020 mají žáci, kteří rádi čtou, opět možnost navštěvovat ČTENÁŘSKÝ KLUB.

Jak takový ČTENÁŘSKÝ KLUB probíhá?

Nejprve se vždy sejdeme v tzv. „komunitním kruhu“ – zkrátka si na koberci sedneme do kroužku a povídáme si.

Témata máme různá – proč jsme se přihlásili, proč čteme a co nás na čtení baví, jaký je náš oblíbený literární žánr, co to asi znamená – být dobrým čtenářem… Kromě povídání si také sdělujeme své zkušenosti, zážitky, vzájemně si představujeme právě čtené knihy, doporučujeme si je a získáváme tipy na dobré knížky.

Letos mám v plánu zaměřit se blíže na jednotlivé literární žánry a představit dětem různé autory pěkné literatury pro děti a mládež.

No a pak v ČtK samozřejmě ČTEME – nejméně půl hodiny máme na to, abychom si v klidu a pohodě četli knížku, kterou jsme si přinesli. Můžeme si k tomu sednout/lehnout kdekoli, kde je to bezpečné a je nám to příjemné.

Podle postřehů dětí je samostatné čtení právě to, co je na ČtK nejvíce baví – někteří již doma nemají na čtení tolik času, kolik by chtěli (dělají úkoly, cvičí na nástroje, mají další povinnosti…). Doma je také více rušivých vlivů, které jim klidné čtení nedopřejí (sourozenci, zvířátka, ale také třeba telefony a tablety, které pozornost odvádějí jinam…).

Během schůzek ČtK nás také čeká představování knih, které by se nám mohly hodit do Čtenářské výzvy, seznámení s různými „čtenářskými weby„, na kterých svůj zájem o knížky můžeme sdílet s podobně laděnými lidmi.

Tak neváhejte a přijďte si číst 🙂

ČTENÍ ZDAR!