Obrázek školy

Zájezd do Londýna

Ve dnech 21. 9. – 26. 9. 2015 se 14 žáků 9. ročníku a 6 žáků 8. ročníku spolu s p. uč. Petrou Švanovou a Jarmilou Wilczkovou zúčastnilo zahraničního jazykového pobytu v Londýně.

Z Chuchelné jsme vyráželi v pondělí 21. 9. v 8 hodin ráno, a ač se cesta zdála nekonečná, dočkali jsme se a v úterý kolem deváté hodiny ráno nás Anglie přivítala svým typickým počasím – deštěm. Vzhledem k tomu, že jsme na tento den měli naplánovanou celodenní pěší prohlídku Londýna, nebyla to pro nás zrovna nejlepší vyhlídka. Naštěstí se ale počasí umoudřilo, takže jsme měli možnost v klidu zhlédnout nejznámější místa této metropole.

Začali jsme prohlídkou sídla britského parlamentu a Big Benu, prošli jsme se kolem Westminsterského opatství. V parku sv. Jamese jsme se skamarádili s místními přítulnými veverkami. Pak už se nám ukázal v celé své kráse Buckinghamský palác, před kterým jsme si udělali nezbytné hromadné foto. Jakmile jsme pak zahlédli spousty oranžových a červených lampionků různých tvarů a velikostí, okamžitě jsme věděli, že jsme se ocitli v Čínské čtvrti zvané SOHO.  Z vůně, která se linula z mnoha minirestaurací a kavárniček, jsme dostali hlad, a proto naše další kroky vedly na náměstí Piccadilly circus, kde jsme vzali útokem místní McDonald.

S plnými žaludky jsme se odebrali obohatit i kulturně, a to do Národní galerie na Trafalgarském náměstí. Poté jsme zamávali admirálu Nelsonovi, tyčícímu se uprostřed tohoto náměstí a vydali se na poslední zastávku tohoto dne – Covent garden, kde jsme se zasmáli u vystoupení kouzelníků a kejklířů nebo se zaposlouchali do hudby amatérských muzikantů. Někteří z nás stihli zaskočit i do muzea dopravy, kde shlédli historické patrové autobusy, tramvaje i vlaky starého metra.

Unavení, ale s novými zážitky, jsme se poté autobusem dopravili na místo, odkud si nás do svých domovů odvezly naše náhradní rodiny, které nám na tři noci poskytly postel a stravu.

Středeční dopoledne jsme strávili výukou v nedalekém komunitním centru. Žáci byli rozděleni do tří skupin po cca 13-14 lidech. Vyzkoušeli si nejen to, jaké to je komunikovat s rodilými mluvčími, ale také se naučili, jak reagovat na místech a v situacích, které nás v Londýně teprve čekaly.  Odpoledne nás autobus vysadil u muzea Madame Tussauds, kde jsme si užili dvě hodiny mezi voskovými figurínami slavných zpěváků, zpěvaček, herců a dalších významných osobností. I když jsme neměli mnoho času, nezapomněli jsme si projít známou Oxford Street, ve které panoval pro ni tak typický ruch a zmatek.

Následující dopoledne proběhlo opět ve studijním duchu. V poledne nás pak vyzvedl autobus a my se propletli hustým londýnským provozem a odjeli na prohlídku oficiálního sídla královny – Windsoru. Odtud jsme pak procházkou došli k elitní chlapecké škole Eton College, abychom se na vlastní oči podívali, kdeže to studovali princové William a Harry.

Celý týden nám utekl jako voda a nastal náš poslední den ve Velké Británii, pátek. Jako již tradičně, dopoledne proběhla výuka a za naši snahu a píli jsme všichni obdrželi certifikát o absolvování tohoto kurzu. Městskou dopravou jsme se pak přesunuli do centra, abychom se podívali na místo, kde jsou uchovávány korunovační klenoty – hrad Tower of London. Vzhledem k tomu, že nám v tento den Londýn předvedl pravé babí léto, rozhodli jsme se zakončit celý pobyt projížďkou po Temži, na jejímž konci nás čekal Greenwich se svým nultým poledníkem. Dvoupatrový doubledecker nás pak dovezl k O2 aréně, odkud jsme se vypravili na cestu domů. Naštěstí nás kromě menšího zdržení u eurotunelu nic dalšího nepotkalo, tudíž jsme v sobotu kolem deváté hodiny večer dorazili zpět do Chuchelné, kde již netrpělivě čekali rodiče 🙂

<< Zpět