Obrázek školy

Výlet 1. – 3. ročníku do ZOO Lešná u Zlína

V pátek 22. 6. 2018 se žáci 1. – 3. ročníku vydali na školní výlet do ZOO Lešná u Zlína.

Čekala nás tam zajímavá exkurze s názvem „Voda je náš život“, ve které jsme se blíže seznámili s lachtany, tučňáky, mravenečníky, ale především s rejnoky, se kterými jsme si v jejich „zátoce“ mohli doslova „pomazlit“, pohladit si je, sledovat jejich zvláštní způsob pohybu nebo je třeba i nakrmit. Zážitek jsme z toho měli všichni veliký.

Poté jsme se vydali na první část výpravy za poznáním a pozorováním zvířat ZOO Lešná, kterou jsme zakončili obědem a přejezdem vláčkem zpět na nádvoří zámku. Tam nás čekala prohlídka zámečku spojená s povídáním o etiketě – zásadách společenského chování.

Pak jsme vyrazili na druhou část výpravy za zvířaty, kdy jsme si prošli zbývající část ZOO. Nazpět jsme se opět vrátili vláčkem a díky panu „strojvůdci“ jsme zažili cestu vskutku netradiční 🙂

Splnili jsme si vše, co jsme měli za úkol. Viděli jsme všemožná zvířata, dověděli jsme se o nich spoustu věcí, poučili se o správném chování, protáhli nohy, snědli všechny řízky a utratili všechny penízky – co víc si na výletě přát 🙂

 

<< Zpět