Obrázek školy

Den dětí

V neděli 5. 6. 2016 se v areálu Základní školy a Mateřské školy v Chuchelné konal tradiční Dětský den pořádaný Sdružením rodičů.

Celá oslava Dne dětí se nesla v duchu Zimních olympijských her. V areálu školy i školky byla rozmístěna stanoviště, na kterých si děti vyzkoušely různé „olympijské disciplíny“:

  • slalom s olympijským ohněm
  • skládaní puzzle – ledových ker
  • hod lyžákem
  • slalom na lyžích
  • biatlon – střelbu ze vzduchovky (pod dohledem Mysliveckého sdružení)
  • koulovanou
  • hokej

Zkusily si také poskytnout první pomoc a přenášet zachraňovaného na nosítkách. Za splnění úkolů byly děti na každém stanovišti odměněny malou dobrůtkou a na tom posledním si vytvořily vlastní olympijskou medaili. Za absolvování všech „disciplín“ pak děti čekal nanuk.

Nechyběl ani skákací hrad pro nejmenší, kreslení na chodník, možnost zahrát si ping-pong, kopanou i novinku – Kin-Ball – pod vedením pana učitele Mgr. Jakuba Lamparta. Zásah při požáru nám předvedlo místní Sdružení dobrovolných hasičů a umožnili zájemcům vyzkoušet si stříkání z hadice. Jelikož nám počasí nakonec přeci jen přálo a bylo teplo, mnohé děti využily ukázku hasičů i k osvěžení… Pro malé i velké návštěvníky bylo samozřejmě připraveno občerstvení k načerpání nových sil 🙂

<< Zpět